Farmáři a výrobci Kroměřížských trhů

Kozojedský dvůr

Kategorie: Mléčné výrobky a sýry

V malé mlékárně na Kozojedském dvoře se připravují BIO výrobky výhradně z mléka vlastního ekologického chovu koz a skotu. Nabízíme kozí a kravské mléko, kefíry, tvaroh, sýry čerstvé, polotvrdé, balkánské či nakládané se sušenými rajčaty. Věnujeme se zpracování produktů ekologického hospodaření, především kozího a kravského mléka, pohostinství a ubytování hostů a také výrobě nábytku ve stolárně. Vše v souladu s koloběhem ročních období tak, jako to dělávali naši předkové.

Odkaz na web farmy

Ekofarma Kozí hrádek

Kategorie: Mléčné výrobky a sýry

Náplní naší činnosti je chov koz a českého strakatého skotu v ekologickém hospodářství a výroba kvalitních mléčných výrobků a prodej zemědělských produktů. Preferujeme seriózní přístup k našim zákazníkům jak novým, tak stávajícím a o ten se budeme snažit i nadále. Máme na svém kontě mnoho spokojených a zároveň stálých zákazníků, kteří se k nám rádi vracejí.

Odkaz na web farmy

Řeznictví Kunovský

Kategorie: Maso a uzeniny

Historie naší firmy začíná od roku 1992, kdy se postupně rozvíjela a v roce 1999 dostala nový název firma Řeznictví Kunovský s.r.o. Prodáváme pouze vlastně vyprodukované masné výrobky: jitrnice, jelita, tlačenku, klobásy, párky, uzená masa, paštiky, atd…,které vyrábíme v naší výrobně v Bohuslávkách u Lipníku nad Bečvou z masa, které má výhradně tuzemský původ.

Odkaz na web farmy

Dvě dřeva

Kategorie: Řemeslné výrobky, Hračky

Zlínská dvojice vyrábí dřevěné hračky. Jedná se o kusovou ruční výrobu a proto je každý kus i originálem. K výrobě používáme borovicové dřevo které nás učarovalo kresbou a vůní. Nepoužíváme žádnou povrchovou úpravu lakem, nebo barvou či olejem, vše je tedy nezávadné a vhodné pro děti. Snažíme se vyrábět originální, moderní, ekologické, didaktické, chytré hračky.

Odkaz na web farmy

Ovčí statek U Hrdličků

Kategorie: Mléčné výrobky a sýry

Michal Hrdlička s rodinou hospodaří pátým rokem na farmě v Brníčku. Chovají se zde dojné ovce francouzského plemene Lacaune, dojné krávy Jersey, masné krávy a také koně. Z vlastního nepasterovaného mléka na statku vyrábějí sýry tradičními způsoby. Můžete tu zakoupit čerstvé, uzené, pařené sýry a bryndzu dle slovenských tradičních sýrů i zrající sýry italského typu.

Odkaz na web farmy

Uzenářství Pandrhola

Kategorie: Maso a uzeniny

Jsme malá rodinná firma specializující se na výrobu vepřových specialit, která ctí kvalitu, slušné chování, ohleduplnost k zvířatům a životnímu prostředí a spokojenost klienta. Pracovní tým, který pro vás vyrábí Pandrholovy ekovýrobky: otec mistr zabijačkových specialit, mamka největší pedant na čistotu, maceška neboli nejsvědomitější kuchtík jakého znám, Petra a já, který se od svého otce učil od 12 let svého života.

Odkaz na web farmy

1. selský pivovárek

Kategorie: Alkoholické nápoje

Pivovárek se jmenuje selský proto, že je postaven v rámci našeho zemědělského statku. Vaření piva je se zemědělstvím nerozlučně spjato, neboť dvě základní suroviny - slad z ječmene a chmel - ze zemědělské činnosti pocházejí. Vaříme z převážně místních surovin. Většinu tuzemského chmele kupujeme v Prosenicích, slady pak v Záhlinicích.

Odkaz na web farmy

Tvarůžková cukrárna

Kategorie: Jiné

Jsme rodinná cukrárna, která navazuje na tradiční výrobu Olomouckých tvarůžků na Hané. Podle vlastních receptů pečeme originální tvarůžkové moučníky, dorty a štrůdly. Můžete nás navštívit v Lošticích či v historickém centru města Olomouce.

Odkaz na web farmy

Pštrosí farma Doubravice nad Svitavou

Kategorie: Maso a uzeniny, Jiné

Pštrosí farma v Doubravicích se nachází na okraji Moravského krasu. Zabýváme se chovem pštrosů afrických, jejich šlechtěním, zpracováním pštrosího masa a pštrosích produktů. Kromě afrických pštrosů modrokrkých a uměle vyšlechtěných černokrkých chováme ještě nandu pampového a emu hnědého. Zvířata se v létě pasou na jetelotravních pastvinách a v zimě jsou přikrmována senem, senáží a obilím. Naše pštrosí produkty získaly ochranou známku "MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®".

Odkaz na web farmy

Kozí farma Nikáda

Kategorie: Mléčné výrobky a sýry

Jsme rodinná kozí farma a sídlíme v malé obci Koválovice - Osičany. Již 5. rokem se zde zabýváme chovem ryze českého plemene Koza bílá krátkosrstá. Dojení u nás probíhá dvakrát denně na automatické dojírně a všechno nadojené mléko je zpracováváno přímo na farmě.
Z mléka vyrábíme tvaroh, jogurty, čerstvé měkké a polotvrdé sýry v různých příchutích, zrající sýry a také sýry nakládané - prostě každý zájemce si u nás vybere.

Odkaz na web farmy

Jiří Netopil - povidla

Kategorie: Džemy a marmelády

Jiří Netopil ze Žálkovic vyrábí především vyhlášená švestková povidla, která jsou nositelem značky Regionální potraviny Zlínského kraje. Švestková povidla jsou vyrobena z vyzrálých plodů švestek bez přídavků cukru a konzervantů, 100% přírodní produkt.

Uzenářství Zajíček

Kategorie: Maso a uzeniny

Jsme malá rodinná firma s bezmála 15 letou tradicí.Vyrábíme tradiční uzeniny a zabíjačkové speciality podle receptur našeho pradědečka. Všechny naše výrobky jsou vyráběny ručně, drobné masné výrobky a masa jsou uzeny tradičním způsobem v klasické udírně na bukovém dřevě. Téměř všechny naše výrobky jsou bez lepku, výjimku tvoří sekaná a některé zabíjačkové speciality, kde to nedovoluje tradiční receptura.

Odkaz na web farmy

Davídkovo koření

Kategorie: Koření a byliny

Je Vaše koření v něčem JEDINEČNÉ?
"Rozhodně ano.Koření od Davídka je jedinečné v tom,že v ničem nenajdete ani špetku čehokoliv bílého,krystalického.
V našem koření nenajdete nikdy sůl, žádný glutamát a chemické konzervanty a nikdy jej nekoupíte v žádném řetězci.
A V TOM JSME A VŽDY BUDEME JINÍ".

Odkaz na web farmy

Cyrilovo pekařství

Kategorie: Pečivo

Cyrilovo pekařství s.r.o. již od roku 1996 vyrábí valašské frgály, které se proslavily především díky nezaměnitelné chuti a dlouhé trvanlivosti. Kromě frgálů, na které se naše firma specializuje, vyrábíme také běžné pečivo a cukrářské výrobky podle klasických receptur.

Odkaz na web farmy

Pařené sýry Vlastimily Pokorné

Kategorie: Mléčné výrobky a sýry

Malá rodinná firma Vlastimily Pokorné z Mouchnice u Koryčan vyrábí pařené sýry - korbáčky, sýrové chuťovky, pařeničky, Jadele, sezónní výrobky. Celkem asi 15 druhů výrobků, kterými zásobuje nemalou obchodní síť převážně na Moravě. Firma je nositelkou ocenění Chuť jižní moravy.

Šnečí farma Barkona

Kategorie: Jiné, Maso a uzeniny

Jsme rodinná farma na okraji krásného historického města Olomouce. Kromě chovu hlemýžďů se na farmě zabýváme také pěstováním léčivých hub a houbových sadeb pro domácí i profesionální použití (beta – glukany z vybraných léčivých hub výrazně zvyšují přirozenou imunitu a tím působí preventivně proti řadě nemocí).

Odkaz na web farmy