O trzích

Motto: Každé pořádné město si zaslouží farmářské trhy.

Farmářské trhy město oživují, podporují místní ekonomiku a přispívají k rozvoji města. Proto jsme se rozhodli farmářské trhy v Kroměříži obnovit.

Kroměřížské farmářské trhy se konají od dubna do října na Hanáckém náměstí a to jednou měsíčně, vždy v sobotu od 9:00 do 13:00.

V roce 2019 pořádáme 4 trhy, v následujících termínech: 25. května, 22. června, 14. září a 12. října 2019.

Chceme trhy, které budou atraktivní pro všechny - pro místní obyvatele, návštěvníky Kroměříže i pro farmáře a výrobce z okolí. Naši prioritou je kvalita a široká nabídka potravin a produktů. Na trzích chceme skutečné farmáře a malé výrobce z Kroměřížska a okolních regionů.

Kromě široké nabídky farmářských produktů se můžete na každém trhu těšit na tematický doprovodný program, včetně programu pro děti. Připravujeme hudební vystoupení, ukázky tradičních řemesel, hry, ochutnávky jídel či divadelní představení.

Projekt obnovy kroměřížských farmářských trhů podpořila Poštovní spořitelna prostřednictvím Nadace Via

Informace pro spotřebitele 

Kvalitu nabízených produktů garantujeme pečlivým výběrem prodejců. Na trzích najdete potraviny a výrobky s certifikáty Regionální značka Haná, Moravská brána, Jeseníky, Valašsko či Regionální potravina Zlínského a Olomouckého kraje. 

Nabídku farmářů a výrobců budeme postupně rozšiřovat. Těšit se můžete na domácí sýry a další mléčené výrobky, kvalitní pečivo, ovoce a zeleninu, uzeniny a masné výrobky, medy, džemy, vejce, koření, místní speciality a řadu dalších.

Informace pro farmáře a výrobce

Prodejci se mohou na farmářské trhy registrovat prostřednictvím tohoto registračního formuláře nebo na emailu info@kromerizsketrhy.cz. 

Provozní řád kroměřížských farmářských trhů je k dispozici zde a jeho dodržování ze strany prodejců je závazné.  


Termíny trhů pro rok 2019

V roce 2019 se kroměřížské farmářské trhy uskuteční v těchto termínech:

  • 25. května, 22. června, 14. září a 12. října 2019